|
ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ
Насоси СД
призначені для перекачування міських та виробничих стічних, фекальних вод інших забруднених рідин водневим показником (рН) 6 - 8,5, густиною яких не перевищує 1050 кг/м3, температурою до 80°С, із вмістом образивних частинок не більше 1 % за об'ємом, розміром не більше 5 мм та мікротвердістю до 9000 МПа.
Конструкція та принцип роботи
Основні вузли електронасосного агрегату — насос СД і приводний двигун з горизонтальним валом, змонтовані на звареній фундаментній рамі.
У закріпленому на кронштейні литому чавунному корпусі зі спіралеподібною проточною порожниною розташоване відцентрове робоче колесо одностороннього входу закритого типу, встановлене на торці приводного валу. Вал з'єднаний з електродвигуном пружною втулково-пальцевою муфтою (або муфтою іншого типу) та встановлений на двох радіальних підшипниках, закріплених у кронштейні. Герметичність з'єднання валу забезпечують одинарне або подвійне сальникове ущільнення.
Для охолодження сальників та запобігання поширенню неприємних запахів насоси комплектуються гідрозатворами — в них подається технічна вода під тиском, на 0,1 –; 0,15 МПа вище, ніж тиск на вході.
Стоково-динамічні відцентрові одноступеневі насоси типу ЦД застосовуються в різних сферах:
Умовні позначення
насоса для стічно-масних середовищ СД 100/40 УХЛ4
де,
СД-сточно-динамічний насос;
100 - подача (м3/год);
40 - натиск (м);
без позначення – одинарний сальник,
сд – подвійний сальник.
УХЛ - кліматичне виконання
4 - категорія розміщення під час експлуатації
Комплектність насоса ЦД 100/40 уточнюйте